Zajímavý svět kanabinoidů

Není to samozřejmě jen u nás, i jinde je tato látka zakázána a konopí se může pěstovat pouze technické, kde tato látka není, nebo je pouze v povoleném množství. Jenže největší legrace je v tom, že když vadí jeden kanabinoid, nastoupí druhý, který má stejné účinky, ale ten již nevadí. Konkrétně jde o HHC, ale k tomu se vrátíme později. Rodina kanabinoidů je velmi veliká a velmi zajímavá. Některé prameny uvádějí, že je jich až sto. Ne, není v některých rostlinách nějaký, toto slovo je odvozeno od latinského canabis, tedy konopí, a to je pouze jedno. A kanabinoidy jsou pouze v této rostlině.

konopí

Ta jako první produkuje je kyselinu kanabigerolovou, zkratka CBGa. Teprve pak jsou syntetizovány karboxylové kyseliny THCa, CBDa, CBCa. A z nich dekarboxylací vzniká ono smrtelně obávané THC a další kanabinoidy. Jeden z nich byl objeven až v roce 1944 a znalci již vědí o čem je řeč. Ano, je to HHC, věcička stejná jako THC, ale povolená a zatím nezakázaná. Takový je stav v dubnu 2023. To víte, že to brzy zase začne vadit hlavně farmaceutům a že firmy podniknou rázné kroky, aby se i HHC dostalo na seznam zakázaných látek. Ale zatím tomu tak není, ačkoli účinky jsou stejné jako u THC, možná snad jen o něco slabší, dle některých dotázaných.

květ konopí

Ona se tato látka začala používat ve velkém v USA relativně nedávno. Takže ještě neexistují žádné lékařské studie, o které se lze opřít, či které by se daly citovat. Takže pokud vám bude někdo něco vykládat o škodlivosti či návykovosti, požádejte jej, ať to doloží příslušným lékařským výzkumem. Tím samozřejmě netvrdím, že zde žádné vedlejší účinky nemohu být. Samozřejmě, že mohou, ovšem to také může být čistě subjektivní názor. Zajímavé je, že alkohol má také vedlejší účinky a nikoho to nějak moc nezajímá. Nuže, resumé na závěr, HHC je povoleno a výrobky s ním kupujte jen na odkazu výše.