Lásku můžete najít na internetu


Jen málokdo si nechce splnit sen o vlastním bydlení. Zkrátka bydlet ve vlastním rodinném domě nebo bytě je snem mnoha lidí. Ne každý si ovšem tento sen dokáže opravdu splnit. Ceny nemovitostí za poslední roky vzrostly přímo astronomicky a jedinou možností je zadlužení u banky i na několik desítek let. Tedy to neplatí pro ty, kdo mají na účtu nebo pod matrací schované miliony, takových asi ale příliš nebude. Pokud si tedy chcete splnit sen o vlastním bydlení, jistě přemýšlíte, jak ho budete financovat. Jednou z možností může být právě hypotéka.
Hypotéka v pravý čas
Bonita žadatele je pro banku nesmírně důležitá. Ta se určuje na základě několika faktorů a jedním z nich je samozřejmě i věk žadatele. Pro banku však není výhrou příliš nízký věk, ale ani ten vysoký. Pro banku je ideální věk kolem třiceti. Hypotéka sjednaná v mladším věku můžete splácet delší dobu a měsíční splátky si tak nastavit do únosné výše. S věkem samozřejmě šance na získání hypotéky klesá a společně s ní i doba, po kterou lze hypotéku splácet.
Česká národní banka upravuje nejvyšší možnou hranici věku, do kdy musí být hypoteční úvěr splacený. Tato hranice se nyní pohybuje kolem 65 let. Ovšem některé banky a nebankovní společnosti už v dnešní době umožňují i delší dobu splácení. Hranice by však nikdy neměla přesáhnout 75 let. Je vcelku logické, že čím dříve o hypotéku zažádáte, tím delší dobu vám banka umožní její splácení.
Pro jaký úvěr se rozhodnout?
Je lepší sáhnout po klasickém úvěru na bydlení nebo raději americké hypotéce? Oba dva tyto úvěrové produkty mají své výhody a nevýhody, je tedy potřeba znát jejich možnosti.
Klasický úvěr na bydlení, jak už z názvu vyplývá, je určen prvotně k obstarání vlastní nemovitosti. Je vcelku na vás, zda se rozhodnete pro stavbu, rekonstrukci nebo koupi. Jedná se však o účelový úvěr a peníze z tohoto úvěru mohou být čerpány jen a pouze k realizaci vlastního bydlení.
Americká hypotéka Fahd je oproti tomu velice benevolentním druhem úvěru a peníze z ní můžete čerpat téměř na cokoliv.
S finančními potížemi se lidé potýkají nejednou i více než často. Někoho sice tyto vesměs míjejí, ale to je spíše pověstná bílá vrána v moři těch, jimž je podobný stav věcí třeba i častou realitou. Zkrátka ne každý a ne vždy vydělává tolik, kolik by potřeboval k udržování si alespoň snesitelného životního standardu.
A co dělají lidé, kteří se ocitají ve finančních problémech?
A pokud to lidé řeší, jak vlastně?
A kde si tito půjčují, pokud si už půjčují? Volbou mnohých z nich se stávají nebankovní hypotéky bez registru https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/. A to z toho prostého důvodu, že jde v tomto případě o typ půjček, jež jsou dostupné kdekomu, osoby v nejtíživější finanční situaci nevyjímaje.
Zatímco se třeba u bankovních půjček požaduje prokázání vysokých příjmů, doložení dobře vypadajících daňových přiznání, registry dlužníků bez záznamu a podobně, což ty nejchudší a nejzadluženější z nás vesměs diskvalifikuje, u zmíněných nebankovních půjček je o poznání lépe. Tady stačí mít jenom nemovitost a dát ji do zástavy, a má-li žadatel z čeho splácet, dostane půjčku, a to za velice výhodných podmínek.
Klidně se o tom přesvědčte.