Bublinková fólie tak trochu netradičně
Víte, že bublinková fólie byla původně vyvinuta jako alternativní tapeta na stěny v bytových prostorách? A že se tento pokus neujal a že naopak o ni začal být nebývalý zájem v logistice? Od té doby již uplynulo více než půl století a ačkoli se mohlo zdát, že tento vynález upadne v zapomnění, stal se přesný opak – z bublinkové fólie vzešel novodobý fenomén. Neobejdou se bez ní mnohé internetové obchody, které ji zařadily mezi základní balicí materiál, a stejně tak lidé, co balí své věci před stěhováním do kartonových krabic.
Co je však na bublinkové fólii nejúžasnější, je její univerzalita. Lze ji využít i v situacích, kde byste to rozhodně neočekávali.
Domácí práce nízko nad zemí – některé domácí práce vyžadují posazení na podlahu, například demontáž odpadního sifonu u kuchyňského dřezu a jeho čištění, oprava nízko položené zásuvky u elektroinstalace, pokládání podlahové krytiny (dlažby, plovoucí podlahy či palubek) atd. Tehdy se vám fólie s bublinkami může náramně hodit, zvláště pokud je podlaha tvrdá a studená, a vy byste svým pracovním oděvem či samotnou činností zašpinili polštářek nebo kobereček.
Zakrývací fólie při malování – jestliže si pořídíte zakrývací fólie pro malířské práce, počítejte s tím, že půjde o velmi tenké materiály, které snadno roztrhnete, zamotají se vám pod nohy a zakopnete o ně, a závan větru v průběhu větrání je může někam odnést. Bublinková fólie je mnohem lepší, je velmi pevná, tvarově stabilnější, jen tak ji neroztrhnete a můžete ji využít i opakovaně. Poslouží vám i při zakrývání podlahy, a to včetně odstraňování staré malby.
Kempování s fólií – bublinky s sebou můžete brát i do vodáckého kempu. Rozložíte je před stanem na sušení některých předmětů a pro zvýšení komfortu při samotném pohybu naboso po hrbolatém terénu. Hodí se i pro posezení u táborového ohně a balení některých křehčích věcí, například elektroniky, skla či porcelánu do plastových vodáckých barelů.