Stěhujeme se v zimě


Stěhování je procedura náročná sama o sobě a snažíme se ji usnadnit, jak je to možné, třeba i tím, že si zvolíme vhodný termín. Ne vždy však můžeme do termínu zasáhnout a stává se, že se musíme přestěhovat i tehdy, kdy se nám to nejméně zamlouvá, například v zimě. Čím je zimní stěhování zvláštní a na co si dát v zimě zejména pozor?

krabice na stěhování

Nachlazení – v průběhu stěhování se naše myšlenky ubírají jedním směrem a stává se, že přestaneme dbát na svůj vlastní komfort. Jde o to, že se například plně soustředíme na přenášení břemen a nakládání na stěhovací vozidlo, zatímco jsme jen lehce oděni, ale nepřipadá nám, že je venku tak chladno, když jsme v pohybu. Když jste propocení, snadno venku prochladnete, jakmile váš pot na pokožce začne zasychat, proto je vhodné přiměřeně se oblékat a také obouvat.

Námraza – výraznou komplikací zimního stěhování je zledovatělá silnice a namrzlé chodníky. Musíte mít předem připravený posypový materiál a místa, kde se pohybujete, takto ošetřit, aby nedošlo k úrazu. V horských oblastech se stěhování komplikuje i na příjezdových komunikacích, takže např. pokud se stěhujete z Prahy někam do hor, měli byste mít připravené sněhové řetězy.

stěhovací proces

Parkování – pohyb na silnicích je v zimě náročnější, pokud napadne větší množství sněhu. Projeví se to zejména na parkovacích místech, která nebývají odklizená, a kdy musíte osobně zasáhnout a parkovací místo upravit. To vám také zabere určitý čas a celé stěhování bytu v Praze poněkud protáhne.

Délka slunečního svitu – v zimě vás mohou zastihnout potíže v souvislosti s brzkým západem slunce. Jinými slovy, již kolem 16. hodiny se výrazně snižuje viditelnost a může vám to ztížit proces přenášení věcí a zabydlování na novém působišti. Měli byste si také ověřit, zda jsou v novém bytě instalována svítidla, abyste nebyli překvapeni a nestěhovali se potmě, jen s kapesní svítilnou.