Bazén a horka
Nu, není se co divit. Ono se to má tak, že nestačí jen utéci někam do stínu, ale je dobré se i trochu ochladit. A právě náš domácí bazén je k tomu ta nejvhodnější věc. By kdo ho nemáte a máte na něj místo byste si jej měli ihned pořídit. Pokud si myslíte, že je to drahá záležitost, tak se mýlíte. Pravda, zadarmo vám jej nikdo nedá, ale spočítejte si náklady na každodenní návštěvu veřejné plovárny a uvidíte.
Nejsilnější argument je však asi ten, že víte, v čem se koupete. Počkejte, jjá nemyslím bazén jako takový, ale vodu. Jinde totiž nikdy nemůžete vědět co v ní je. Ano, vím, že je to veřejně dostupná informace, ale je také pravdivá?
Nu, nebudeme se zabývat veřejným koupalištěm, ale domácím. Zde je třeba se starat a to, aby byla voda čistá a kvalitní. Tedy, je nutno s tím něco dělat. Například mimo jiné vodu filtrovat. A kvalitní filtr je vlastně takovým pevným základem čisté vody. Proto zde nebudeme řešit ten kartušový, ale ten druhý, pískový. Nazývá se tak proto, že se v něm používá jako náplň hádejte co. Těžká otázka, viďte. Ale on se tam nemusí používat jen ten písek. Ještě lepší a kvalitnější je zeolit. Hned si vysvětlíme proč.
Je to dáno vlastně principem. Kdybychom nahlédli do odborné či jiné literatury, dočetli bychom se, že je to hlinito křemičitý minerál mající mikroporézní strukturu. A právě ta struktura je základ. Zeolit má totiž těchto pórů více než písek a jsou to právě ony, kvůli kterým se vlastně voda čistí. Laicky bychom mohli říci, že se nečistoty zachycují na jejich ostrých hranách. Jakmile se tyto u písku obrousí, ztrácí svou účinnost. U zeolitu je navíc ta výhoda, že je ho potřeba méně a že je schopen udržet ve vodě stálé pH.
Nuže, nyní když již víte k čemu je zeolit dobrý, můžete jej začít používat. Uvidíte pak ještě sami, že má i delší životnost nežli písek samotný.